• ساعت : ۸:۵۷:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ 
رییس شورای اسلامی شهر سنندج:
شهرداری سنندج نخستین جرقه جمع آوری معتادین متجاهر را زد
رییس شورای اسلامی شهر سنندج گفت: شهرداری سنندج نخستین جرقه جمع آوری معتادین متجاهر را زد.
به گزارش ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، فرهاد میمنت‌آبادی در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی آزادگان، اظهار کرد: داستان جمع آوری معتادین متجاهر موضوع چند وجهی است و موفقیت در جمع آوری معتادین متجاهر بهره گیری از ظرفیت تجارب شهرهای مختلف است.
وی تصریح کرد: موفقیت در این حوزه نیاز به ساز و کار جدی دارد شهرداری سنندج نخستین جرقه این کار را زده است و امیدواریم سایر بخش ها هم پای کار بیایند.
رئیس شورای شهر سنندج با تاکید براینکه شهرداری سنندج تابو را در زمینه جمع آوری معتادین متجاهر شکست، افزود: 90درصد از معتادان متجاهر روانی هستند و داستان‌های غم‌انگیز و مختلفی دارند نحوه برخورد با معتادان باید با توجه به سن، جنسیت و غیره متفاوت باشد.
میمنت آبادی با تاکید بر اینکه شیوه درمان معتادین متجاهر باید متفاوت باشد و نسخه مناسب پیچیده شود گفت:
اگر در کمپ های ترک اعتیاد ریز بشویم مسائل و مشکلات مختلفی دارند که نیاز به نظارت بیشتر بر عملکرد آنها را ضرورت می بخشد.
سلیم کریمی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سنندج هم  در این جلسه با اشاره به اینکه در قالب مرکز ماده 16 حدود 350 تا 400 معتاد متجاهر جدید پذیرش خواهند شد، اظهار کرد: این مکان با ورود جهادی شهرداری سنندج تعمیر و بهسازی شده و تجهیز آن نیاز به همراهی بخش ها و دستگاه های مختلف دارد.
وی تصریح کرد: در کل استان 500 تا 600معتاد داشته که هم‌اکنون 368نفر در کمپ‌ها هستند.
وی با بیان اینکه تعداد معتادان متجاهر در شهرستان‌ها متغیر است، گفت: در سقز سه کمپ‌ مرکز اعتیاد فعالیت داشته و 120نفر نگهداری، در سنندج 164نفر و مریوان 10نفر تحت مراقبت هستند.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0