• ساعت : ۹:۴۲:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ 
    /  5
شهردار سنندج:
دهكده سلامت در سنندج ایجاد می شود
شهردار سنندج ایجاد رفاه برای شهروندان در حوزه های مختلف از اولویت های مهم شهرداری و شورای اسلامی شهر است، گفت: در همین راستا در قالب انعقاد تفاهم نامه با نظام پزشکی آماده ایجاد دهکده سلامت در سنندج هستیم.
به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی در دیدار با هیئت رییسه نظام پزشکی استان که با حضور رییس شورای شهر صورت گرفت، اظهار کرد: جامعه پزشکی در طول تاریخ خدمات شایانی به جامعه بشریت نموده و نام نیک آنها برای همیشه می درخشد.
شهردار سنندج خاطرنشان کرد: جایگاه پزشکان به عنوان قشری که نقش مهمی در سلامت جامعه بشری دارند بسیار رفیع است.
رشیدی در ادامه به گستره فعالیت های شهرداری در عرصه های مختلف گریزی زد و گفت: پزشکان همواره نقطه امیدی برای جامعه بشری محسوب می شوند و ما به عنوان نمایندگان و خادمان این مردم قدردان تمام تلاش ها و خدمات صادقانه و ایثارگرانه این قشر زحمت کش هستیم.
وی به تلاش های گسترده و خستگی ناپذیر و آمیخته با ایثار و از خودگذشتگی کادر پزشکی به ویژه در شرایط کرونایی اشاره کرد و افزود: مردم قدردان تمام خدمات کادر پزشکی هستند و تاثیرگذاری مهم آنان در قطع زنجیره کرونا را به خوبی درک کرده اند.
شهردار سنندج تصریح کرد: رسالت خود را در شهرداری خدمات رسانی صرف نمی دانیم و معتقدیم اقدامات باید در گستره وسیع تر و به صورت اجتماع محور باشد.
رشیدی اضافه کرد: هدف ما خدمات رسانی بر اساس نیاز امروز جامعه است و با همین نگاه توسعه شهر را همه جانبه می بینیم.
وی به برخی از طرح های مطالعاتی شهرداری سنندج در حوزه عمران شهری به ویژه در راستای کاهش ترافیک گریزی زد و عنوان کرد: در حوزه رفع مسائل زیست محیطی، ساماندهی معتادین متجاهر، ساماندهی پسماند، ساماندهی سگ های بلاصاحب و...برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه بازیافت زباله یکی از بهترین قدم‌هایی است که می‌توانیم برای حفظ محیط زیست و حفظ منابع طبیعی برداریم، گفت: با بازیافت زباله، نیاز به استفاده از مواد خام کمتر می‌شود و منابع طبیعی برای نسل آینده حفظ می‌شود.
به گفته شهردار سنندج ، با تفکیک زباله در مبدا می‌توانیم، فرایند بازیافت زباله را سرعت ببخشیم و زباله‌های قابل بازیافت را به مسیر درستی هدایت کنیم.
رشیدی با اشاره به اینکه در همین راستا از نمونه های موفق بازیافت زباله از مبدا کلان شهرها بازدید کرده ایم، گفت: با شرکت های موفق در این حوزه وارد مذاکره و به زودی نتایج مثبت آن را در بحث تفکیک زباله و همچنین اشتغالزایی در شهر مشاهده خواهیم کرد.
وی با اشاره به دیگر برنامه شهرداری سنندج در زمینه ساماندهی معتادین متجاهر، گفت: در کنار جمع آوری، اسکان و درمان معتادین متجاهر موضوع آموزش و مهارت آموزی آنان مورد توجه قرار گرفته که امیدواریم با پای کار آمدن دستگاه ها و نهادهای متولی در این حوزه شاهد تحقق اهداف مد نظر باشیم.
شهردار سنندج به ساماندهی وانت بارهای میوه فروش در سطح شهر و رضایتمندی قابل توجه شهروندان در این خصوص گریزی زد و گفت: در فازهای بعدی این برنامه درصدد هستیم که بازارچه های درون محله برای رفاه بیشتر شهروندان ایجاد کنیم.
وی تصریح کرد: در حوزه نوسازی ناوگان حمل نقل عمومی نیز برنامه های مختلفی در دستور کار شهرداری قرار گرفته و به رانندگان تاکسی تسهیلات ارزان قیمت 100 میلیونی برای نوسازی خودروها پرداخت خواهد شد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0