• ساعت : ۱۱:۷:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ 
شهردار سنندج
دسترسی آسان به امكانات شهری حق شهروندان با هرنوع شرایط جسمانی است
شهردار سنندج با تاکید براینکه دسترسی آسان به تسهیلات و امکانات شهری حق تمام شهروندان با هر نوع شرایط جسمانی است، گفت: شهرداری سنندج شاخص‌های مناسب‌سازی را جهت فراهم آوردن زمینه سهولت در تردد معلولان در دستور کار قرار داده است.

به گزارش ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، سیدانور رشیدی در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی استان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: توانجویان به عنوان بخشی از جمعیت هر جامعه باید از حقوق شهروندی برخوردار باشند.

وی عدالت اجتماعی در برخورداری از امکانات را حق هر فردی دانست و افزود: مناسب سازی معابر عمومی به آحاد جامعه ارتباط دارد و تنها مختص توانجویان نیست.

شهردار سنندج اضافه کرد: به منظور اجرای حقوق شهروندی و گسترش عدالت اجتماعی مناسب سازی معابر و اماکن عمومی به عنوان یکی از اولویت‌های مهم در شهرداری سنندج مورد توجه قرار گرفته است.

رشیدی گفت: با توجه به اینکه مناسب‌سازی از نیازهای ضروری افراد با نیازهای ویژه است فرهنگ مناسب‌سازی معابر عمومی باید در جامعه نهادینه شود.

به گفته وی، با هدف تحقق حقوق شهروندی و گسترش عدالت اجتماعی دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف باید در راستای مناسب سازی با توجه به وظایفی که تعریف شده عمل کنند.

شهردار سنندج اظهار کرد: موضوع مناسب‌سازی در حوزه پیاده‌راه سازی و حمل‌و‌نقل عمومی از سوی مدیریت شهری با جدیت در حال پیگیری است.

رشیدی با تاکید براینکه دسترسی آسان به تسهیلات و امکانات شهری حق تمام شهروندان با هر نوع شرایط جسمانی است، عنوان کرد: شهرداری سنندج شاخص‌های مناسب‌سازی را جهت فراهم آوردن زمینه سهولت در تردد معلولان و جانبازان در دستور کار قرار داده است.

وی به عملیات ساماندهی و بهسازی معابر سطح شهر در سال جاری اشاره کرد و گفت: اجرای  کف فرش و ساماندهی پیاده‌روهای سطح شهر و آسفالت و بهسازی بیش از 309 هزار و 928 مترمربع با صرف 44 هزار و 218 تن آسفالت از اقدامات انجام شده در این بخش است.

شهردار سنندج گفت: با توجه به رویکرد دولت در خصوص ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان به علت مزایای بی‌شمار آن و همچنین بازسازی بسترهای نرم‌افزاری موجود برای اجرای پروژه شهرداری الکترونیک به عنوان یک خدمت فناورانه با همکاری شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

رشیدی افزود: یک دستگاه اتوبوس مناسب حمل و نقل معلولین با ظرفیت 12 ویلچر و 29 صندلی برای همراه معلول تهیه شده است.

وی با تاکید براینکه شهرداری سنندج آماده هر نوع همکاری در زمینه فرهنگ‌سازی است، گفت: ساخت مجسمه‌ای از چهره‌های ماندگار و محبوب که معلولیت جسمی دارند، دیوارنگاری‌ها با طرح موضوع از سوی مراجع ذیربط و برگزاری مسابقات ورزشی محله‌ای از اقداماتی است که می‌تواند در نهادینه کردن فرهنگ نحوه برخورد مناسب با جامعه کم توان‌ها تاثیرگذار باشد.

 

امتیاز :  ۲.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0