• ساعت : ۱۱:۵:۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ 
مدیرکل بهزیستی کردستان:
عملكرد موفق شهرداری سنندج در مناسب‌سازی محیط شهری برای معلولین
مدیرکل بهزیستی کردستان گفت: شهرداری سنندج بهترین عملکرد را در موضوع مناسب‌سازی داشته است.

به گزارش ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، رسولی در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی استان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، با بیان اینکه30 درصد محیط شهری برای معلولین مناسب سازی شده است، اظهار کرد: برخی از دستگاه‌ها مانند شهرداری سنندج عملکرد خوبی در این حوزه داشته است.

وی افزود: مناسب‌سازی، دسترس پذیری، و تردد و تحرک برای گروه‌های خاص بویزه افراد دارای معلولیت در قانون حمایت از حقوق معلولان در سال 97 در 4 ماده و 6 تبصره و آئین نامه اجرایی آن در آذرماه 98 در 16 ماده و 4 تبصره به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شد.

وی گفت: قروه و کامیاران به عنوان شهرهای پایلوت بدون مانع در امر مناسب‌سازی براساس موانع و چالش‌های موجود در شهرستان فعالیت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه جلسات ستاد هماهنگی مناسب‌سازی در سطح استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود، اذعان کرد: متاسفانه با وجود اینکه جلسات ستاد هماهنگی مناسب‌سازی مصوبات بسیار خوبی دارد، اما مصوباتی که اجرای آن نیازمند تامین اعتبار است در اولویت دستگاه‌ها قرار نمی‌گیرد.

وی اظهار کرد: قروه و کامیاران به عنوان مجریان شهرهای بدون مانع انتخاب شده‌اند و امیدواریم اعتبارات لازم در حوزه رفع موانع محیطی، مناسب‌سازی معابر عمومی و پیاده روها و پارک محیط شهری به این شهرها اختصاص داده شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۶۷ هزار خانوار کردستانی با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت زیرپوشش خدمات مستمر و غیرمستمر بهزیستی هستند.

وی اضافه کرد: ۳۳ هزار خانوار از این تعداد مستمری بگیر و مابقی در سایر قالب‌های از این سازمان خدمات دریافت می‌کنند.

رسولی به شناسایی 35 هزار و 211 معلول در استان اشاره کرد و گفت: 21هزار و 10 معلول از این تعداد به صورت مستقیم از بهزیستی خدمات مستمر دریافت می‌کنند.

به گفته وی، معلولیت‌های جسمی حرکتی، بینایی و شنوایی بیشترین درصد معلولیت را در کردستان به خود اختصاص داده و در حال حاضر 634معلول در مراکز نگهداری خدمات دریافت می‌کنند.

 وی تصریح کرد:ساماندهی نشدن معابر شهری ویژه معلولان بزرگترین مانع پیش‌روی جامعه هدف بهزیستی در استان است که امیدواریم با مشارکت بخش‌های مختلف شاهد تحول در این حوزه باشیم.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0