• ساعت : ۷:۴۴:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ 
جانشین دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کردستان:
شهردار سنندج در خصوص آماده سازی كمپ ماده 16 جهادی عمل كرد جانشین دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر كردستان گفت: شهردار سنندج كار خوب و جهادی در خصوص آماده سازی كمپ ماده 16 انجام داده است.
به گزارش ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سنندج، سلیم کریمی در شورای هماهنگی مبارزه با اعتیاد استان در سنندج اظهار کرد: راهبرد و اولویت ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در برنامه ها اقدامات پیشگیرانه است.
جانشین دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کردستان  بهره گیری از ظرفیت بی نظیر مشارکت های مردمی را از دیگر اولویت های مهم ستاد هماهنگی مبارزه با اعتیاد در راستای ریشه کنی این بلای خانمانسوز دانست و با اشاره به مصوبات جلسات قبل این ستاد در استان خاطرنشان کرد: شناسایی و ساماندهی اماکن مخروبه در استان از مصوبات جلسات قبل ستاد بود که  پیگیری های لازم در این راستا در سطح استان انجام گرفت.
وی خاطرنشان کرد:جمع آوری و ساماندهی معتادین متجاهر از دیگر مصوبات مهم و تاکیدات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بود که خوشبختانه شاهد تحقق این مهم با تلاش و همت جهادی شهرداری سنندج هستیم.
وی به پیشرفت 90 تا 95 درصدی کمپ ترک اعتیاد ماده 16 در سنندج اشاره کرد و گفت: شهرداری کار خوب و جهادی در خصوص آماده سازی کمپ ماده 16 انجام داده است و انتظار داریم در قالب کارگروهی دستگاه های مختلف نیز در راستای تجهیز این مرکز کمک کنند.
جانشین دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کردستان  افزود: ستاد مبارزه با مواد مخدر اعتبار خوبی برای تجهیز کمپ ترک ماده 16 به استان اختصاص داده است که به زودی در حوزه تجهیز مرکزی که به همت شهرداری سنندج تکمیل شده هزینه می شود، اما انتظار همکاری از سوی دستگاه های دیگر برای تجهیز کامل این مرکز را داریم.
وی با بیان اینکه معتادین که بضاعت مالی برای ترک نداشته باشند از سوی دستگاه های حمایت همچون بهزیستی مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: هزینه این افراد در قالب یاری کارت به کمپ های ترک اعتیاد پرداخت و بابت درمان از خانواده های آنها هزینه ای دریافت نمی شود.
وی اضافه کرد:  ارگان های حمایتی مانند بهزیستی استان در همین سرفصل طی سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان به معتادانی که هزینه برای ترک نداشته اند کمک کرده و آنها را به کمپ های ترک اعتیاد معرفی کرده اند.
وی در پایان گفت: در زمینه اداره کمپ ترک اعتیاد ماده 16 معتقدیم باید به صورت هیئت امنایی صورت بگیرید و در این راستا بهزیستی به عنوان متولی این مهم اقدامات لازم را انجام می دهد.
وی خاطرنشان کرد: سامانه سرا با ظرفیت 40 نفر نیز برای ساماندهی و درمان بانوان معتاد کارتن خواب در شهر سنندج دایر می شود.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0