• ساعت : ۱۱:۵۳:۱۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ 
مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان:
شهرداری سنندج در حمایت از كتابخانه های عمومی الگو و سرآمد است
مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: شهرداری سنندج در حمایت از کتابخانه های عمومی در بین شهرداریهای استان کردستان الگو و سرآمد است.
به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، ، محمد مخدومی در مراسم افتتاح کتابخانه مشارکتی نایسر اظهار کرد: تجهیز، توسعه کتابخانه های عمومی در دو شکل کتابخانه های عمومی و مشارکتی از مهمترین رسالت های اداره کل کتابخانه های عمومی در سطح استان است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان تصریح کرد: صفر تا 100 تجهیز و توسعه کتابخانه های عمومی نهادی بر عهده این اداره کل است اما کتابخانه های مشارکتی با حمایت و مشارکت سایر دستگاه ها، نهادها و سازمان ها تجهیز می شوند.
مخدومی با بیان اینکه کتابخانه مشارکتی نخستین کتابخانه مشارکتی است که در این ناحیه منفصل شهری احداث و راه اندازی شده است، گفت: این کتابخانه عمومی به مساحت 250 متر مربع و 120 متر زیربنا به منظور استفاده مردم شهرک ناحیه منفصل شهری تجهیز و افتتاح شد.
وی عنوان کرد: با توجه به جمعیت قابل توجه نایسر به زودی یک کتابخانه نهادی با زیربنای 600 تا 700 متر مربع در مرکز بازآفرینی ناحیه منفصل شهری راه اندازی می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان با تاکید براینکه موضوع ترویج کتاب و کتابخوانی یک موضوع فرابخشی است، عنوان کرد: براساس قانون نیم درصد از درآمد شهرداری ها به توسعه و تجهیز کتابخانه ها اختصاص دارد.
مخدومی اضافه کرد: شهرداری سنندج به واسطه داشتن شهرداری با فکر و دغدغه مند نسبت به فرهنگ و هنر در زمینه حمایت از کتاب و کتابخانی در بین شهرداری های سطح استان سرآمد است.
وی از شهرداری سنندج به عنوان الگوی موفق در حمایت از کتابخانه های عمومی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نام برد و افزود: شهرداری سنندج در طول یک دو سال اخیر در حوزه حمایت، تجهیز و بازسازی کتابخانه های سنندج بهترین عملکرد را نه تنها در سطح استان بلکه در کل کشور داشته تا جایکه مورد تقدیر و تشویق نهاد کتابخانه های عمومی در کل کشور قرار گرفته است.
گفتنی است؛ کتابخانه عمومی سرای محله نایسر شامل سالن مطالعه، مخزن کتابخانه، بخش کودک و همچنین بخش ویژه کلاس های آموزشی برای استفاده علاقمندان است.
منابع مورد نیاز کتابخانه سرای محله نایسر توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین برخی از خیرین فرهنگی سنندج فراهم شده است.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0