• ساعت : ۹:۸:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ 
    /  6
شهردار سنندج خبر داد:
عزم جدی شهرداری و اوقاف جهت ساماندهی آرامستان های قدیمی سطح شهر سنندج
شهردار سنندج از عزم جدی شهرداری و اوقاف جهت ساماندهی آرامستان های قدیمی سطح شهر خبر داد و عنوان کرد: وضعیت آرامستانهای قدیمی از لحاظ بصری بسیار نامطلوب است و یکی از اولویت های این شهرداری ساماندهی این آرامستانها است.

شهردار سنندج از عزم جدی شهرداری و اوقاف جهت ساماندهی آرامستان های قدیمی سطح شهر خبر داد و عنوان کرد: وضعیت آرامستانهای قدیمی از لحاظ بصری بسیار نامطلوب است و یکی از اولویت های این شهرداری ساماندهی این آرامستانها است.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: در راستای بررسی وضعیت آرامستانهای قدیمی سطح شهر شهردار بهمراه اعضای شورای شهر، مدیران شهرداری و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از برخی از این آرامستانها بازدید نمودند.

شهردار سنندج اظهار داشت: تعداد زیادی آرامستان قدیمی در سطح شهر وجود دارد که متاسفانه به دلیل عدم ساماندهی در حال حاضر به مکانی برای تجمع معتادین متجاهر تبدیل شده و از لحاظ بصری فضای بسیار نازیبایی دارد.

سید انور رشیدی بیان کرد: از آنجا که سالهاست دفن اموات در آرامستان هایی نظیر آرامستان تپه شیخ محمد باقر، تایله، شیخ محمد صادق، قشلاق و فرجه صورت نمی گیرد؛ این آرامستانها به شکل متروکه درآمده و به مکانی جهت انباشت زباله و آسیب های اجتماعی مبدل شده و علاوه بر نازیبایی در وضعیت نابسامانی بسر می برند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در این دوره ساماندهی این آرامستان ها و تبدیل این اماکن به فضاهای سبز و فعالیت های فرهنگی در راستای توسعه سرانه فضای سبز و مکانی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان است.

رشیدی عنوان کرد: در همین راستا با توجه به اینکه مالکیت این آرامستان ها در اختیار سازمان اوقاف و امور خیریه است جلساتی با مدیران این سازمان برگزار شد که خوشبختانه این طرح مورد استقبال قرار گرفت و تعامل و همکاری مدیرکل اوقاف با شهرداری در راستای اجرای این طرح قابل تقدیر است.

وی از عزم جدی شهرداری و اوقاف جهت ساماندهی آرامستان های قدیمی خبر داد و عنوان کرد: پس از برگزاری جلسه و بازدید میدانی از وضعیت این آرامستانها؛ نحوه مشارکت مورد بررسی قرار گرفت.

رشیدی افزود: طرح ساماندهی آرامستانهای سطح شهر پس از توافق با اداره اوقاف و مصوبه شورای شهر وارد فاز اجرایی خواهد شد.

شهردار سنندج ابراز امیدواری کرد: با این اقدام مهم و ماندگار بتوانیم علاوه بر ساماندهی آرامستان های قدیمی گام مهمی در خصوص ارتقاء سیما، منظر سطح شهر، توسعه سرانه فضای سبز و اجرای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی برداریم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0