چهارشنبه, 13 مرداد 1400
  • ساعت : ۱۰:۳:۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ 
  • تعداد بازدید : 501
  • کد خبر : ۸۱۸۴
بازدید از چندین بنای تاریخی جهت احداث موزه موسیقی در سنندج
شهردار سنندج گفت: احداث موزه موسیقی یکی از برنامه های این شهرداری در راستای انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق است.

شهردار سنندج  گفت: احداث موزه موسیقی یکی از برنامه های این شهرداری در راستای انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق  است.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: با هدف احداث موزه موسیقی، شهردار سنندج بهمراه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیرکل میراث فرهنگی کردستان و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری از چندین بنای تاریخی بازدید بعمل آمد.

شهردار سنندج اظهار داشت: انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی از سوی یونسکو و پیوستن این شهر به شبکه شهرهای خلاق موسیقی یکی از رویدادهای مهم و ماندگار این دوره شهرداری و شورای شهر بود.

مهندس حشمت اله صیدی بیان کرد: ایده ایجاد شبکه های شهر خلاق جهان سال 2004 توسط یونسکو اجرا شد و شهرهای خلاق جهان براساس 7 موضوع موسیقی، صنایع دستی، فیلم، هنرهای رسانه ای، خوراک شناسی، ادبیات و هنرهای بومی ثبت جهانی می شوند.

وی گفت: سال 97 شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج با همکاری اساتید و هنرمندان برجسته نسبت به تهیه پروپوزال و مدارک و مستندات لازم  جهت ملحق شدن سنندج به شبکه شهرهای خلاق  بعنوان شهر خلاق موسیقی به یونسکوارسال نمود.

مهندس صیدی افزود: یونسکو پس از بررسی و راستی آزمایی توسط داوران بین المللی در تاریخ 8 آبان 98 رسماً سنندج را بعنوان شهر خلاق موسیقی ثبت و این شهر به شبکه شهرهای خلاق جهان ملحق شد.

وی با بیان اینکه تنها 246 شهر در دنیا توانستند به شبکه شهرهای خلاق یونسکو در جهان ملحق شوند، گفت: در ایران چهار شهر سنندج (موسیقی) بندرعباس و اصفهان (صنایع دستی) و رشت (خوراک شناسی) در شبکه شهرهای خلاق جهان قرار دارند.

وی افزود: در سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور تابلو سنندج شهر خلاق موسیقی در ورودی عمارت شهرداری سنندج نصب شد.

وی عنوان کرد: احداث موزه موسیقی یکی از برنامه های شهرداری در راستای انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق بود که در مراسم رونمایی از تابلو شهر خلاق از دکتر نوبخت درخواست 5 میلیارد تومان اعتبار را داشتیم که خوشبختانه مورد موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت.

شهردار سنندج اعلام کرد: چندین بنای تاریخی در سطح شهر جهت احداث موزه موسیقی مورد نظر است که با حضور جمعی از مسئولان استانی از این بناها بازدید بعمل آمد.

وی ابراز امیدواری نمود: با انتخاب بنای مورد نظر و توافق با مالکان این بناهای تاریخی بتوانیم نسبت به احداث و تجهیز موزه موسیقی در سنندج گام برداریم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0