چهارشنبه, 13 مرداد 1400
  • ساعت : ۱۰:۴۴:۵۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ 
  • تعداد بازدید : 519
  • کد خبر : ۸۱۸۳
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج:
كاشت بذر بادام تلخ در پاركهای جنگلی سنندج
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز عملیات کاشت بذر بادام تلخ در پارکهای جنگلی سطح شهر خبر داد و گفت: در فاز اول کاشت بذر بادام تلخ در پارک جنگلی توس نوذر انجام شده و در فاز بعدی کاشت این بذر در آبیدر انجام خواهد شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز عملیات کاشت بذر بادام تلخ در پارکهای جنگلی سطح شهر خبر داد و گفت: در فاز اول  کاشت بذر بادام تلخ  در پارک جنگلی توس نوذر انجام شده و در فاز بعدی کاشت این بذر در آبیدر انجام خواهد شد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: کاشت بذر بادام تلخ در پارکهای جنگلی سطح شهردر حال انجام است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: حفاظت و صیانت از فضاهای سبز و  پارکهای جنگلی بسیار حائز است و همه شهروندان در مقابل این منابع خدادادی مسئول هستیم.

مهندس آسوز شعبانی بیان کرد: در راستای توسعه و گسترش فضای سبز و زیبایی بصری و همچنین واکاری پارک های جنگلی در قسمت های تنک شده این سازمان  کاشت بذر بادام تلخ را در دستور کار خود قرار داد.

وی از آغاز عملیات کاشت بذر بادام تلخ در پارکهای جنگلی سطح شهر خبر داد و گفت: در فاز اول  کاشت بذر بادام تلخ در پارک جنگلی توس نوذر انجام شده و در فاز بعدی هم از این گونه در  پارک جنگلی آبیدر نیز  کاشت خواهد شد.

شعبانی اظهار داشت: بادام تلخ گونه بومی و مقاوم در برابر آفات و سازگار با نیاز آبی پایین و متناسب با شرایط محیطی است.

وی تصریح کرد: زمان کاشت بذر بادام تلخ هر ساله در اسفند ماه و جوانه زنی آن نیز دراردیبهشت ماه خواهد بود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0