چهارشنبه, 1 بهمن 1399
  • ساعت : ۹:۱:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ 
  • تعداد بازدید : 284
  • کد خبر : ۶۷۰۵
معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج خبر داد:
عملیات زیرسازی جهت اجرای سنگ فرش پیاده راه خیابان فردوسی در سنندج با دو پیمانكار آغاز شد
معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج از آغاز عملیات زیرسازی جهت اجرای سنگ فرش پیاده راه خیابان فردوسی خبر داد و گفت: در راستای تسریع در انجام این پروژه، عملیات زیرسازی و سنگ فرش این خیابان با دو پیمانکار از دو طرف انجام می شود.

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج از آغاز عملیات زیرسازی جهت اجرای   سنگ فرش پیاده راه خیابان فردوسی خبر داد و گفت: در راستای تسریع در انجام این پروژه، عملیات زیرسازی و سنگ فرش این خیابان با دو پیمانکار از دو طرف انجام می شود.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: در راستای ادامه طرح پیاده راه خیابان فردوسی عملیات  زیرسازی جهت اجرای سنگ فرش این خیابان آغاز شد.

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج اظهار داشت: خیابان فردوسی در بافت مرکزی و تاریخی فرهنگی شهر سنندج واقع شده که عملکرد تجاری بدنه های مجاور آن موجب شکل گیری فضایی پرتردد و پرازدحام شده است.

مهندس بهزاد ریحانی فرد بیان کرد: اجرای طرح پیاده راه خیابان فردوسی یکی از مطالبات شهروندان بوده که مطالعات آن توسط اداره راه و شهرسازی انجام شد.

وی گفت: احداث پیاده راه خیابان فردوسی باعث ایجاد فضای شهری سرزنده پویا و مطلوب با حذف مسیر سواره و پیاده مدار کردن آن محور و تبدیل آن به فضای شهری مطلوبی برای تعاملات اجتماعی و فرهنگی  شهروندان  و عاملی برای جذب گردشگران می شود.

مهندس ریحانی فرد افزود: همچنین پیاده محور کردن این خیابان امکان مشاهده مکان ها، فعالیت ها و احساس شور و تحرک زندگی و کشف ارزش ها و جاذبه های نهفته در محیط تاثیرگذار بوده و این ارزش دارای اهمیت اساسی در ادراک هویت فضایی، احساس تعلق به محیط و دریافت کیفیت های محیطی  تاثیر گذار است.

وی افزود: با توجه به اینکه تاسیسات زیرزمینی خیابان فردوسی سالها مورد بازسازی قرار نگرفته بود و بخشی از این تاسیسات فرسوده بود، در گام اول اجرای این طرح، انجام عملیات ساماندهی و توسعه تاسیسات زیربنایی این خیابان از 15 اردیبهشت ماه امسال توسط دستگاههای خدمات رسان ( آب، برق، گاز، مخابرات ) و سازمان عمران این شهرداری آغاز شد.

مهندس ریحانی فرد عنوان کرد: قریب به دو ماه دستگاههای خدمات رسان اقدامات لازم را در جهت اجرای عملیات زیربنایی این خیابان انجام و پروژه جهت آغاز عملیات  زیرسازی از 7 تیرماه سال جاری تحویل این شهرداری گردید.

وی از آغاز عملیات  زیرسازی جهت اجرای کف  فرش پیاده راه خیابان فردوسی خبر داد و گفت: در راستای تسریع در انجام این طرح با توجه به اینکه خیابان فردوسی یکی از خیابان های اصلی و پرتردد است با عقد قرارداد با دو پیمانکار اجرای عملیات زیر سازی و سنگ فرش از دو سمت میدان آزادی و انقلاب وارد فاز اجرایی شد.

معاون فنی و امور زیر بنایی شهردار سنندج اعلام کرد: طول اجرای عملیات کف سازی پیاده راه خیابان فردوسی 580 مترمربع و عرض آن 24 متر است.

وی در ادامه یادآور شد: علاوه بر کف سازی؛ عملیات احداث آبنما، نصب روشنایی، نصب مبلمان، انجام فضای سبز با تاسیسات مکانیزه نیز اجرا خواهد شد.

مهندس ریحانی فرد اضافه کرد: پس از اتمام عملیات  سنگ فرش خیابان فردوسی، تردد شهروندان به معبر اصلی منتقل و مجدداً دستگاههای خدمات رسان عملیات بازسازی تاسیسات زیرزمینی در دو طرف پیاده رو را آغاز می کنند.

وی تاکید کرد: پس از اتمام عملیات بازسازی تاسیسات زیرزمینی در دو طرف  پیاده رو توسط دستگاههای خدمات رسان، مجددا شهرداری نسبت به اجرای عملیات کف سازی و اتمام پروژه اقدام خواهد نمود.

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج عنوان کرد: اجرای طرح پیاده راه فردوسی یکی از ماندگارترین و تاثیرگذارترین طرحهای عمرانی شهری در راستای ارتقاء سطح سیما و منظر هسته مرکزی سطح شهر است.

وی از صبر و شکیبایی شهروندان که با تعامل خود مجموعه دستگاههای اجرایی و شهرداری را در اجرای این طرح تاکنون همراهی کردند تقدیر و تشکر نمود و گفت: امیدواریم تا پایان فصل عمرانی سال جاری بتوانیم نسبت به اتمام طرح پیاده راه فردوسی اقدام نماییم.

 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0