• ساعت : ۹:۲۰:۲۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ 
  • تعداد بازدید : 186
  • کد خبر : ۶۳۸۸
دعوت از هنرمندان جهت طراحی المان دف در سنندج
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از هنرمندان سنندجی برای طراحی المان دف دعوت به عمل آورد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از هنرمندان سنندجی برای طراحی المان دف دعوت به عمل آورد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: المان دف در سنندج نصب می شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: دف یکی از سازهای کوبه ای و پرطرفدار در موسیقی ایرانی و از سازهای سنتی، آیینی و عرفانی در میان قوم کرد محسوب می شود.

مهندس شرمین شریفی گفت: با توجه به اینکه ماه گذشته خبرت مسرت بخش ثبت جهانی سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی در جهان توسط یونسکو اعلام است .بنابراین یکی از برنامه های  این سازمان هم نصب المان های مناسب در حوزه موسیقی است.

وی  از انتشار فراخوان المان دف خبر داد و افزود: این سازمان در راستای هویت بخشی و سامان دهی بصری از کلیه معماران، طراحان و هنرمندان سنندجی دعوت نموده تا در طراحی المان دف که در بیشتر مراسمات معنوی و مذهبی استفاده می شود با این سازمان همفکری کنند.

وی عنوان کرد: محورهای این فراخوان روایتگر سابقه دیرینه دف و دف نوازی در شهر سنندج، ماهیت و معانی عرفانی و آیینی در طراحی، قابل درک باشد و به مقیاس و ابعاد مکان و زوایای دید توجه شود.

وی اعلام کرد: مکان پیشنهاد شده برای نصب المان دف میدان قبا واقع در ناحیه ویژه بهاران بوده که چنانچه شرکت کنندگان مکان دیگری را با در نظر گرفتن ارتباط موضوع در نظر دارند می توانند پیشنهاد خود را به این سازمان ارائه دهند.

شریفی با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار حداکثر تا30 دی ماه است؛ افزود: هنرمندان می توانند آثار خود را به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج  واقع در بلوار کردستان ، یا به آدرس پست الکترونیکی sima.manzar.sabzeshahri@gmail.com ارسال نمایند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج  با بیان اینکه به طراحی برتر لوح تقدیر و یک قطعه سکه بهارآزادی اهدا خواهد شد گفت: شهروندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر جهت شرکت در فراخوان با شماره تماس 08733157180 تماس حاصل نمایند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.8.0
    V5.3.8.0