• ساعت : ۱۳:۷:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ 
  • تعداد بازدید : 161
  • کد خبر : ۶۳۸۷
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج:
موسیقی سنندج ظرفیت بی‌نظیر برای توسعه ارتباطات بین كشور ایران و اتریش است
رئیس شورای شهر سنندج شهر سنندج در زمینه موسیقی در کشور ایران حرف برای گفتن دارد و این می‌تواند بستر خوبی برای ارتقای تبادلات فرهنگی بین دو کشور اتریش و وین را فراهم سازد.

رئیس شورای شهر سنندج شهر سنندج در زمینه موسیقی در کشور ایران حرف برای گفتن دارد و این می‌تواند بستر خوبی برای ارتقای تبادلات فرهنگی بین دو کشور اتریش و وین را فراهم سازد.

جلال شریعتی در دیدار سفیر کشور اتریش و هیئت همراه با شهردار سنندج که صبح امروز صورت گرفت، اظهار کرد: طبیعت استان کردستان به ویژه شهر سنندج شباهت بسیار زیادی با طبیعت اتریش دارد.

وی خاطرنشان کرد: شاید به واسطه همین طبیعت بی‌نظیر است که مردمان این دیار مردمی خلاق، آگاه، هنرمند و با ذوق هنری بسیار بالا هستند.

وی تصریح کرد: منطقه، بستر بسیار خوبی برای توسعه سرمایه‌گذاری است، برای استقبال از سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف مشوق‌هایی همچون تخفیف 50 درصدی اخذ عوارش و غیره دیده شده است.

رئیس شورای شهر سنندج خاطرنشان کرد: طبیعت بکر و دست نخورده شهر سنندج و استان زمینه بسیار خوبی را برای توسعه سرمایه‌گذاری به ویژه در حوزه گردشگری فراهم آورده است.

شریعتی از نیرو تحصیلکرده و خلاق را از دیگر ظرفیت‌های توسعه‌ای در استان نام برد و گفت: این نیروها که نیروی خلاق و ارزانی هستند که می‌تواند زمینه ارتباطات فی مابین را توسعه دهند.

وی اضافه کرد: اتریش یکی از کشورهایی است که از همان آغاز تشکیل نظام جمهوری اسلامی انقلاب ایران را به رسمیت شمارد و ما این موضوع را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

وی عنوان کرد: امیدواریم شاهد توسعه ارتباطات بین دو کشور باشیم که این مهم قطعا می‌تواند در رونق بیشتر بهره‌مندی از ظرفیت‌های دو طرف باشد.

نائب رئیس شورای شهر سنندج هم عنوان کرد: شهر سنندج در زمینه موسیقی در کشور ایران حرف برای گفتن دارد و این می‌تواند بستر خوبی برای ارتقای تبادلات فرهنگی بین دو کشور اتریش و وین را فراهم سازد.

فرزاد زارعی خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای سنندج این آمادگی را برای هرگونه همکاری و تعامل در این حوزه با وین دارد البته این کار مستلزم همکاری و تعامل هرچه بیشتر برین دو کشور و ایجاد زیرساخت‌های لازم است.

وی گفت: اکیپ اقتصادی کشور اتریش به شهر سنندج اعزام شود تا ظرفیت‌های اقتصادی سنندج با توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌هایی طرف مقابل برای ایجاد همکاری بیشتر را شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: اکیپی از شهر سنندج به اتریش اعزام که این تبادل رویه دو طرفه و هدفمند را برای ایجاد زمینه بهره‌مندی از ظرفیت‌های دو طرف به نفع همدیگر فراهم سازد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری ، کارآفرینی و گردشگردی شوای اسلامی شهر سنندج هم در این نشست اظهار کرد: وین و سایر شهرهای اتریش الگوی توسعه پایدار هستند.

ارسطو گویلی خاطرنشان کرد: وین یک الگوی کامل از استفاده و بهره‌وری از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها است، بزرگترین دانشگاه موسیقی جهان در آن قرار دارد.

وی گفت: خوب می‌دانیم در کنار توانایی قابل توجهی وین در بحث موسیقی  وین در زمینه حمل و نقل و بازیافت زباله و خیلی از حوزه‌ها در بین شهرهای جهان سرآمد هستند.

وی تصریح کرد: سنندج از لحاظ توپوگرافی و حضور پذیری مردم و از لحاظ فرهنگ غنی و عمارت‌های تاریخی و تمدن حرف برای گفتن دارد.

وی افزود: استفاده از الگوی پایدار توسعه وین برای رسیدن به اهداف یونسکو در زمینه شهر خلاق سنندج از موضوعاتی است که خواهان همکاری شما هستیم.

وی اذعان کرد: بسیاری از بخش‌های اهداف یونسکو اقتصادی است که در این راستا شهر سنندج نیاز به حضور سرمایه‌گذاران و شرکت‌های موفق سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان اینکه اتریش یکی از کشورهای موفق در بحث تلکابین است و در این زمینه حرف برای گفتن دارد، اذعان داشت: تلکابین سنندج یکی از خواسته‌های تاریخی مردم شهر سنندج است که نیاز به همکاری کشور اتریش در این زمینه هستیم.

وی افزود: ساخت تلکابین آبیدر می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی در راستای رونق اقتصادی در این شهر باشد.

وی با بیان اینکه سنندج می‌تواند یک برند برای ترویج موسیقی در جهان باشد، گفت: طراحی و احداث سالن‌های تخصصی موسیقی، اجرا و آموزش موسیقی از دیگر درخواست‌های شهرداری سنندج در قالب تفاهم مختلف است.

وی در پایان گفت: توسعه خط تولید و فناوری انرژی‌های خورشید با توجه به اینکه معادن سیلفون در این استان زیاد است می‌تواند ظرفیت دیگری برای تعامل بین دو کشور باشد.

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه «دف» از الات موسیقی کردستان و تخته نرد از صنایع دستی این استان از سوی شهردار و شورای سنندج به سفیر اتریش اهدا شد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.8.0
    V5.3.8.0