سه‌شنبه, 6 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۰:۲۸:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 409
  • کد خبر : ۶۱۳۹
درحاشیه برگزاری جشنواره بین المللی دف نوای رحمت:
اكران مستند زندگینامه مرحوم خلیفه "میرزا آغه غوثی" تحت عنوان پرنده نادر در پردیس سینما بهمن سنندج
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اعلام کرد: با هدف آشنایی بیشتر نسل امروزی با زندگی نامه هنرمندان و مفاخر برجسته این استان ،مستندی از زندگینامه مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی تحت عنوان پرنده نادر تهیه شده و در حاشیه مراسم جشنواره بین المللی دف نوای رحمت این مستند اکران خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اعلام کرد: با هدف آشنایی بیشتر نسل امروزی با زندگی نامه هنرمندان و مفاخر برجسته این استان ،مستندی از زندگینامه مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی تحت عنوان پرنده نادر  تهیه  شده  و در حاشیه مراسم جشنواره بین المللی دف نوای رحمت این مستند اکران خواهد شد.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران از  اکران مستند زندگینامه مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی خبر داد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت:  مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی  یکی از هنرمندان و مداحان اهل بیت بود بود   که سالها عمر گرانمایه خود را صرف مداحی و آموزش نمود.

سرکه وت نجفی بیان کرد: این مداح اهل بیت در سال 1307 در خانواده ای متدین در شهر سنندج دیده به جهان گشود و در سن نوجوانی نزد پدرش به سیر و سلوک تصوف و عرفان ( طریقت قادری ) پرداخت.

وی افزود: مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی  با شرکت در جشنواره های داخلی و خارجی نامی جاودانه برای خود برجای گذاشت تا جایی که به پدر دف ایران شهرت یافت.

نجفی خاطرنشان کرد: خلیفه میرزا آغه غوثی دارای نشان درجه یک هنری در بخش موسیقی عرفانی دف نوازی معادل دکترای هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.

وی اعلام کرد: با هدف آشنایی بیشتر نسل امروزی با زندگینامه این هنرمند وارسته مستندی از زندگینامه وی تحت عنوان پرنده نادر تهیه و در  حاشیه  مراسم جشنواره بین المللی دف نوای رحمت در پردیس سینما بهمن سنندج اکران خواهد شد.

وی تصریح کرد: مستند زندگینامه مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی به سفارش شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج و به کارگردانی ستار چمنی گل و تحقیق ویدا صالحی تهیه شده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: این مستند در 56 دقیقه به روایت زندگینامه این شخصیت برجسته و مصاحبه با بزرگان موسیقی در مورد وی پرداخته است.

نجفی اعلام کرد: این مستندد ساعت 18 پنج شنبه 24 مرداد ماه در سینما بهمن سنندج اکران خواهد شد.

مرحوم خلیفه میرزا آغه غوثی در سال 1386 به دیار حق شتافت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.8.0
    V5.3.8.0