• ساعت : ۱۲:۹:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ 
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری سنندج اعلام کرد:
برنامه های متنوع فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به مناسبت "روز سنه" تدوین شده است

دکترسر که وت نجفی بیان کرد: پس از تصویب شورای فرهنگ عمومی استان روز ششم اردیبهشت ماه بنام روز "سنه" نامگذاری شد.

وی عنوان کرد: ثبت روز «سنه» در تقویم  کار بسیار ارزشمند و ماندگاری است و فرصتی مناسب برای هویت بخشی شهری، کمک به رونق صنعت توریسم در راستای جذب گردشگر و تقویت فعالیتهای فرهنگی و هنری است.

 

دکتر نجفی افزود: جلسات مختلفی در راستای برگزاری مراسم های مختلف در روز "سنه" در شورای شهر با هنرمندان و فرهیختگان برگزار شد.

وی از تدوین برنامه های متنوع فرهنگی  ، اجتماعی و ورزشی به مناسبت روز سنه خبر داد و گفت : از روز 5 اردیبهشت  و به مدت  یک هفته برنامه های تدوین شده اجرا خواهد شد.

 وی اعلام کرد: پنج شنبه شب ساعت 22 در پارک جنگلی آبیدر مراسم نورافشانی اجرا خواهد شد.

نجفی افزود: اجرای همایش پیاده روی خانوادگی در روز جمعه ششم اردیبهشت در میدان گاز و افتتاح نمایشگاه مشاغل و مناظر قدیمی سنندج در عمارت خسروآباد از دیگر برنامه های روز "سنه" است.

وی گفت: اجرای ویژه برنامه روز "سنه" در پردیس سینما بهمن سنندج و همچنین برگزاری مراسم روز معمار در دانشگاه کردستان از جمله برنامه های روز شنبه 7 اردیبهشت ماه است.

دکتر نجفی عنوان کرد: اکران رایگان فیلم مستد "سنه " در پردیس سینما سنندج در سه نوبت و جلسه بررسی این فیلم با حضور اساتید برجسته حوزه فیلمسازی در روز یکشنبه 8 اردیبهشت اجرا خواهد شد.

وی افزود: در روز دوشنبه نهم اردیبهشت ماه هم نشست ونقد وبررسی جایگاه (هه لپرکی ) در فرهنگ سنندج، شناخت انواع هه لپرکی، جایگاه فولکلوری از نظر مذهبی و فرهنگی برگزار می شود.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری سنندج اعلام نمود: عصر روز سه شنبه دهم اردیبهشت ماه برنامه شعر و ادبیات کردی در عمارت خسرو آباد برگزار می شود.

 

دکتر نجفی گفت: آخرین برنامه تدوین شده هم افتتاح پیست اتومیبلرانی در 3 کیلومتری جاده صلوات آباد است که عصر جمعه 13 اردیبهشت ماه با حضور مسئولین این پیست افتتاح و در این برنامه شاهد حرکات نمایشی ماشین های آفرود هستیم.

وی ضمن دعوت از تمامی شهروندان جهت حضور در مراسمات تدوین شده فرهنگی، اجتماعی و ورزشی روز سنه ابراز امیدواری نمود: بتوانیم مراسم های سال نخست روز "سنه" را باشکوه برگزار کنیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0