يکشنبه, 1 مهر 1397
    /  3
رو عنوان : به منظور رفاه حال زیارت کنندگان اهل قبور:
عنوان : تمهیدات ویژه شهرداری سنندج به مناسبت روزعرفه عید فطر در آرامستان بهشت محمدی
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ 
ساعت : ۹:۳۳:۴۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج گفت: این سازمان با همکاری  نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، سازمان حمل و نقل بار و مسافر و سازمان آتش  نشانی به مناسبت فرا رسیدن عید فطر تمهیدات ویژه ای را  جهت حضور زائران اهل قبور در سازمان آرامستانها برنامه ریزی نموده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج: تمهیدات  و برنامه ریزی های لازم جهت رفاه حال زیارت کنندگان اهل قبور در روز عرفه عید سعید فطر اندیشیده است.

سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج اظهار داشت: براساس آیین و سنن دیرینه هر ساله در روز عرفه عید فطر شهروندان به زیارت اهل قبور می روند.

توفیق سرفراز گفت: با توجه به حجم بالای مراجعه شهروندان در روز عرفه به آرامستان بهشت محمدی برنامه ریزی لازم برای رفاه حال زیارت کنندگان اهل قبور صورت  گرفته است.

وی عنوان کرد: یکی از مهم ترین مشکل در روز عرفه ترافیک سنگین در مسیر آرامستان بهشت محمدی است که در راستای کاهش بار ترافیکی و سهولت در تردد شهروندان و وسائط نقلیه و همچنین رفاه حال شهروندان سازمان آرامستانها با همکاری سازمان حمل و نقل بار و مسافر و راهنمایی و رانندگی  تمهیدات لازم را صورت داده است.

وی خاطرنشان کرد: درب های آرامستان بهشت محمدی از ساعات اولیه ظهر روز عرفه به مثابه سالهای گذشته بسته می شود و از عبور و مرور خودروهای شخصی به داخل محوطه خودداری خواهد شد.

سرفراز اعلام کرد: 20 دستگاه تاکسی و 3 دستگاه ون  در داخل محوطه بهشت محمدی بصورت رایگان اقدام به جابجایی زیارت کنندگان اهل قبور خواهند نمود.

وی همچنین از اختصاص 25 دستگاه اتوبوس در میادین اصلی شهر سنندج خبر داد و گفت: این تعداد دستگاه اتوبوس در سه مسیر اصلی میدان آزادی، میدان انقلاب و میدان اصلی بهاران اقدام به  انتقال شهروندان به آرامستان بهشت می کنند.

 سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج عنوان کرد: 5 دستگاه  اتوبوس در میدان آزادی مستقر و به سمت سه راه نمکی، میدان مادر، چهار راه انقلاب و نهایتا بهشت محمدی شهروندان را جابجا می نمایند.

 سرفراز اضافه کرد: 5 دستگاه اتوبوس دیگر نیز از میدان اصلی بهاران به سمت آرامستان بهشت محمدی اقدام به انتقال زائران اهل قبور به سازمان می کند و در پایان مراسم نیز نسبت به بازگشت ساکنان بهاران اقدام خواهند کرد.

وی اذعان کرد: 15 دستگاه دیگر نیز در خیابان امام مستقر و به ترتیب از خیابان انقلاب، میدان نبوت، ایستگاه عباس آباد اقدام به انتقال شهروندان خواهد نمود.

سرفراز گفت : با هدف پیشگیری از از حوادث احتمالی  یک دستگاه خودرو آتش نشانی در ورودی پارک محمدی و یک دستگاه هم در داخل محوطه آرامستان بهشت محمدی مستقر خواهد شد.

سرپرست سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج از شهروندان درخواست نمود : با هدف کاهش ترافیک در روز عرفه عید فطر در مسیر بهشت محمدی در صورت امکان از وسایل حمل ونقل و عمومی استفاده کنند.بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

شهرداری سنندج

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0