دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397
    /  3
رو عنوان : در راستای تجلیل از مفاخر علمی و هنری:
عنوان : آیین بزرگداشت هنرمند نامی دكتر قطب الدین صادقی برگزار شد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ 
ساعت : ۱۱:۵۹:۳۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: به منظور تجلیل از مفاخر برجسته عرصه علم و هنر مراسم بزرگداشت دکتر قطب الدین صادقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج:  مراسم بزرگداشت هنرمند نامی دکتر قطب الدین صادقی با همت شهرداری، بنیاد ملی نخبگان استان کردستان و دانشگاه کردستان در تالار مولوی  برگزار شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اظهار داشت: تجلیل از مفاخر هنری و علمی استان یکی از برنامه های شهرداری و شورای شهر است.

مهندس سرکوت نجفی بیان کرد : هنرمندان زیادی از این دیار پرورش یافته و توانسته اند پله های  رفیع علمی و هنری را طی و آوازه و شهرت آنها نه تنها در سطح ملی بلکه در عرصه بین المللی هم مطرح باشند.

وی گفت: تئاتر یکی از هنرهای هفتگانه است که سرچشمه آن از آیین های هر کشور سرچشمه می گیرد و یکی از شاخه های موثر هنر در جامعه محسوب می شود.

مهندس نجفی افزود: دکتر قطب الدین صادقی یکی از مفاخری علمی و هنری است که خدمات و فعالیت های هنری و علمی او طی سالها باعث شده  این هنرمند برجسته و نامی جزء  یکی از مخاخرکشور ما در عرصه سینما و تلویزیون باشد.

وی عنوان کرد : با هدف ارج نهادن به مقام ارزشمند هنرمندان و تجلیل از خدمات و فعالیت های هنری این شهرداری با همکاری دانشگاه کردستان و بنیاد ملی نخبگان کردستان اقدام به برگزاری مراسم بزرگداشت دکتر قطب الدین صادقی نمود.

 مهندس نجفی اعلام کرد: روز گذشته این مراسم با حضور جمعی از هنرمندان برجسته عرصه هنر و جمعی از مسولین برگزار شد.

وی افزود: در این آیین هنرمندانی چون اصغر همت ( مدیرعامل خانه تئاتر )، شهرام کرمی ( مدیرکل هنرهای نمایشی ایران )، امیریل ارجمند و جمعی دیگر از هنرمندان عرصه تئاتر و بازیگری حضور داشته و به ایراد سخنرانی پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: در پایان این مراسم از سردیس هنرمند ملی حوزه تئاتر دکتر قطب الدین صادقی که توسط استاد هادی ضیاء الدینی ساخته شده بود رونمایی شد.

دکتر قطب الدین صادقی متولد 3 اردیبهشت ماه 1331 در محله جورآباد سنندج؛ از مفاخر ایرانی در عرصه فرهنگ و هنر، نویسنده،  فیلم نامه نویس، مترجم، بازیگرتئاتر، سینما و تلویزیون، کارگردان تئاتر، استاد دانشگاه و عضو فرهنگستان زبان ادب و فارسی ایران است.بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

شهرداری سنندج

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0