يکشنبه, 1 مهر 1397
    /  2
رو عنوان : شهردار سنندج تاکید کرد :
عنوان : پروژه های عمران شهری علاوه بر پیوست های فرهنگی و اجتماعی باید پیوست پدافند غیرعامل هم داشته باشد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ 
ساعت : ۱۰:۵۸:۴۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شهردار سنندج با بیان اینکه تمامی پروژه های عمران شهری در راستای رفاه حال شهروندان احداث می شود گفت در صورتی که این پروژه ها استحکام و ایمنی لازم را نداشته باشند در زمان بروز حوادث مانع از تسریع در امداد رسانی خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شهرداری سنندج : جلسه شورای پدافند غیر عامل با حضور شهردار، ریس شورای شهر و مدیران شهرداری برگزار شد.
شهردار سنندج اظهار داشت : کشور ما یکی از کشورهای حادثه خیز است که همواره شاهد بروز حوادث وبلاهای طبیعی هستیم.
مهندس حشمت اله صیدی بیان کرد : متاسفانه بناهای اداری و مسکونی در سطح شهر از استحکام و ایمنی لازم برخوردار نیستند ودر حوادثی نظیر زلزله باعث خسارات های فراوانی خواهد شد.
وی گفت : شهرداری بعنوان یکی از دستگاههای خدماتی و امدادی نقش بسزایی درامدادرسانی در زمان بحران را دارد که باید در تمامی زمینه ها و بخش آمادگی لازم را داشته باشیم.
مهندس صیدی عنوان کرد : دستورالعمل صادر شده از سوی وزارت کشور در خصوص رعایت الزمات پدافند غیر عامل بخوبی وظایف هر بخش را تعیین نموده که باید در راستای رعایت و عملی کردن این دستورالعمل اقدام نماییم.
وی با بیان اینکه تمامی پروژه های عمران شهری در راستای رفاه حال شهروندان احداث می شود گفت: در صورتی که این پروژه ها استحکام و ایمنی لازم را نداشته باشند در زمان بروز حوادث مانع از تسریع در امداد رسانی خواهند شد.
شهردار سنندج تاکید کرد : پروژه های عمران شهری علاوه بر داشتن پیوست های فرهنگی و اجتماعی باید دارای پیوست پدافند غیرعامل هم باشند.
مهندس صیدی عنوان کرد: مدیران شهرداری باید نگاه ویژ ه ای به بحث پدافند غیرعامل داشته باشند و در راستای اهداف برون سازمان و درون سازمانی آن تلاش کنند.
وی گریزی هم به بارندگی های بهار امسال زد و گفت : گرچه افزایش بارش رحمت الهی مایه ی خوشحالی و خرسندی بود اما در برخی مواقع آب گرفتگی معابر باعث نگرانی های شد که باید در جهت رفع مشکل آبگرفتگی معابر با اجرای طرح های هدایت آب های سطحی در سطح شهر اقدام نمود.
مهندس صیدی افزود: یکی از مواردی که مدیران شهرداری از هم اکنون در راستای پیشگیری از آن برنامه ریزی کنند بحث آتش سوزی در پارکهای جنگلی نظیر آبیدر ، توس نوذر ، کشاورز و پارک جنگلی نیشتمان است.
وی گفت : احتمال آتش سوزی در فصل گرما در پارکهای جنگلی بواسطه پوشش گیاهی وجود دارد که باید تمهیدات لازم در راستای پیشگیری از حریق صورت گیرد.
شهردار سنندج ابراز امیدواری نمود : با برنامه ریزی دقیق در جهت رعایت دستورالعمل های پدافند غیرعامل در خصوص رفع مشکلات تاسیسات وزیرساختهای سطح شهر و تعیین محل جهت اسکان اظطراری در زمان بروز حوادث صورت گیرد. بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

شهرداری سنندج

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0