جمعه, 1 تير 1397
    /  4
رو عنوان : سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای شهري شهرداری سنندج خبر داد:
عنوان : تشكیل كارگروه تخصصی نحوه مبازه با آفات درختان سطح شهر سنندج
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ 
ساعت : ۹:۳۴:۵۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: با هدف استفاده از روش های علمی در مبارزه با آفات درختان؛ کارگروه تخصصی متشکل از جمعی از اساتید برجسته دانشگاه تشکیل شد تا راهکار مناسب و روش علمی برای مبارزه بموقع با آفات درختان سطح شهر را صورت دهیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج: جلسه کارگروه تخصصی جهت مبارزه با آفات درختان با حضور جمعی از اساتید دانشگاه و کارشناسان فضای سبز برگزار شد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اظهار داشت: هر ساله  با شروع فصل بهار و گرم شدن تدریجی هوا شاهد طغیان برخی آفات درختان نظیر شته ها و کنه ها در سطح شهر هستیم.

هه تاو فریدونی بیان کرد: هر چند شته ها از لحاظ بهداشتی هیچگونه ضرر و زیانی ندارند اما از لحاظ روحی و روانی همواره باعث مشکلات و نارضایتمندی شهروندان می شود.

وی گفت: این سازمان هر ساله  در راستای مبارزه با آفات درختان در  یک نوبت زمستانه و دو نوبت بهاره  اقدام به سمپاشی درختان سطح شهر می نماید.

فریدونی افزود: استفاده از سموم مختلف در مبارزه با آفات و همچنین تعداد دفعات سمپاشی و دیگر راهکارهای مبارزه با آفات درختان از جمله مسائل مهمی است که باید بصورت علمی و استفاده از نظرات کارشناسان در راستای بهبود اجرای طرح در نظر گرفته شود.

وی از تشکیل کارگروه تخصصی مبارزه با آفات درختان سطح شهر خبر داد و گفت: با دعوت از جمعی از اساتید برجسته دانشگاه در حوزه فضای سبز و باغداری در نظر داریم بصورت علمی؛ روشی کاربردی جهت اجرای مناسب طرح مبارزه با آفات درختان را انجام دهیم.

فریدونی تاکید کرد: طغیان شته ها در فصل بهار عمدتاً به دلایلی نظیر تغییرات شرایط آب و هوایی، بارش کم باران و گرما و رطوبت هوا است.

وی افزود: علاوه بر شته ها آفات دیگری نظیر کنه ها که به دلیل گرد و غبار بر روی درختان رشد می کند؛ وجود دارد که باید پایش آفات درختان در سطح شهر صورت گیرد و برای هر گونه آفاتی راهکار مبارزه با آن را انجام دهیم.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اعلام کرد: استفاده از سم مناسب، استفاده از روش های ایمنی بجای سمپاشی، زمان اجرای طرح سمپاشی، عدم استفاده از سموم منسوخ شده، شستشوی مداوم درختان با آب و روغن از جمله مواردی بود که در نخستین جلسه کارگروه تخصصی مبارزه با آفات درختان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

فریدونی عنوان کرد: در راستای مبارزه مناسب با آفات درختان و جلوگیری از طغیان شته ها مواردی نظیر: غلظت سم، مدت زمان سم پاشی و نوع سم بسیار حائز اهمیت است که باید با حساسیت خاصی این موارد در سم پاشی درختان سطح شهر در نظر گرفته شود.

وی ابرازامیدواری نمود: با برگزاری جلسات آموزشی برای کارگرانی که اقدام به سمپاشی درختان می کنند و همچنین استفاده از نظرات کارشناسان و اساتید دانشگاه بتوانیم راهکار مناسب، علمی و بهداشتی برای مبارزه با آفات درختان در سطح شهر را صورت دهیم. بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

شهرداری سنندج

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0