سه‌شنبه, 26 تير 1397
رو عنوان : با هدف تجلیل از هنرمندان نامی کردستان:
عنوان : برگزاری گرامیداشت هنرمند عثمان هورامی در سنندج /دراین مراسم ازسردیس این هنرمند نامی رونمایی می شود
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ 
ساعت : ۹:۹:۱۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از برگزاری مراسم گرامیداشت هنرمند نامی عثمان هوارمی خبر داد و گفت: 25 بهمن ماه سالجاری طی مراسمی از سردیس از این هنرمند برجسته کرد رونمایی می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج: مراسم گرامیداشت هنرمند برجسته کرد عثمان هوارمی چهارشنه این هفته در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار می شود.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج اظهار داشت: استان کردستان همواره خاستگاه هنرمندان برجسته بوده که نام و آوازه آنها در سراسر ایران اسلامی طنین اندازه بوده است.
مهندس سرکوت نجفی بیان کرد: سنندج چه در گذشته و چه در حال بعنوان میعادگاه هنرمندان و بزرگان عرصه هنری بوده و از جایگاه ویژه ای بخصوص در عرصه موسیقی برخوردار بوده است. 
وی گفت: معرفی سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی جهت ثبت در یونسکو یکی از برنامه های این دوره شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج است که در این راستا تجلیل از هنرمندان برجسته و برگزاری مراسم گرامیداشت این هنرمندان می تواند در تحقق این امر مهم ما را یاری کند.
مهندس نجفی افزود: موسیقی هورامی یکی از سرمایه های موسیقی کردستان است که باید در راستای معرفی سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی از آن بهره لازم را گرفت.
وی گفت: ماموستا عثمان هوارمی یکی از هنرمندان نامی و برجسته کردستان است که چندین دهه از عمر خود را در عرصه هنر سپری نموده است.
وی از برگزاری مراسم گرامیداشت هنرمند نامی عثمان هواری خبر داد و گفت: این مراسم چهارشنبه 25 بهمن ماه سالجاری ساعت 20 شب و در سالن پردیس سینما بهمن سنندج برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی وامور اجتماعی شهرداری سنندج اعلام کرد: در این مراسم علاوه بر تجلیل از ماموستا عثمان هورامی و اجرای موسیقی همچنین از هنرمندانی نظیر استاد انور قره داغی، دکتر قطب الدین صادقی و استاداردشیر کامگارهم سخنرانی خواهند کرد.
مهندس نجفی تصریح کرد: سردیس این هنرمند نامی توسط استاد هادی ضیاء الدینی ساخته شده و در میدان غفور هم نصب شده که در مراسم گرامیداشت عثمان هوارمی از سردیس این هنرمند برجسته رونمایی خواهد شد.
وی تاکید کرد: سلسله بزرگداشتها برای بزرگان و مفاخر تمامی حوزه های فرهنگی و اجتماعی با هدف شناساندن لایه های فکری و شخصیتی جهت الگو بخشی به جامعه و تقویت جایگاه این سرمایه های عظیم اجتماعی برگزار خواهد شد.
مهندس نجفی با بیان اینکه برگزاری مراسم تجلیل از مفاخر هنری و به تبع آن معرفی سنندح بعنوان یک برند می تواند باعث توسعه پایداری شهری شود؛ گفت: امیدواریم با حمایت همه جانبه شهروندان و فعالان عرصه فرهنگ وهنر بتوانیم مراسم تجلیل از دیگر مفاخر هنری را انجام دهیم.بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر

شهرداری سنندج

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0